Aby móc w pełni korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować, można to zrobić za darmo TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Forum Sztumu www.sztum.info.pl
Forum niezależnego serwisu internetowego miasta Sztum i Powiatu Sztumskiego

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: brat
20 Lipiec 2010, 00:32
Biała Góra
Autor Wiadomość
brat 
Administrator
sztum.info.pl


Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Skąd: Sztum

Wysłany: 18 Styczeń 2010, 12:35   Biała Góra

http://sztum.naszemiasto....l?kategoria=675

Cytat:
Starostwo Powiatowe w Sztumie ma gotowy plan budowy przystani jachtowej obok zespołu śluz w Białej Górze. Może to być kolejna atrakcja turystyczna regionu sztumskiego



W ubiegłym roku śluza w Białej Górze została nagrodzona w plebiscycie Perły Pomorza. Dzięki głosom internautów obiekt uplasował się w pierwszej piątce tego plebiscytu. Lokalni samorządowcy uznali to za sukces. Dodatkowo była to świetna promocja śluzy w Białej Górze. Lokalni samorządowcy mieli wówczas nadzieję, że ilość turystów w tym miejscu się zwiększy. Powiatowi włodarze chcą jeszcze bardziej uatrakcyjnić obiekt poprzez budowę przystani jachtowej.


- Wierzymy, że Białą Górę odwiedzać będą nowi turyści za sprawą tej inwestycji - mówi Piotr Stec, starosta sztumski. - Obecnie czekamy na decyzję Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku, który nadzoruje ten projekt.


W ramach inwestycji wykonane zostaną pomosty wzdłuż Nogatu oraz pomieszczenia hangarowe, w których możliwe będzie zimowanie jachtów. Dodatkowo wybudowane zostaną pomieszczenia sanitarne - łazienki i prysznice. W okolicy zaplanowano także wykonanie 35 miejsc parkingowych oraz drogi dojazdowej do miejsca inwestycji.


- Start wykonania inicjatywy uzależniony jest od kilku innych samorządów, które także uczestniczą w projekcie nadzorowanym przez Urząd Marszałkowski - uzupełnia starosta Stec. - Urzędnicy w Gdańsku czekają aktualnie na wszystkie niezbędne dokumenty. Potrzebna jest między innymi zgoda Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska na rozpoczęcie prac.


Samorządowcy liczą także na finansowe wsparcie inwestycji z zewnątrz. W planach mają pozyskanie około 5 milionów złotych dofinansowania.


- Jak tylko Urząd Marszałkowski wyda zgodę na rozpoczęcie inwestycji od razu rozpiszemy przetarg na wyłonienie wykonawcy. Mam nadzieję, że prace rozpoczną się jeszcze w tym roku - dodaje starosta sztumski.
_________________
 
 
markiz70 
Forumowicz


Wiek: 56
Skąd: Czernin

Wysłany: 28 Czerwiec 2011, 10:54   

Wczoraj z córką wybrałem się motocyklem do Białej Góry.I co....?Jechaliśmy przez Sztumskie Pole i napisze tylko...masakra :evil: Jezdnia sprawia zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko motocyklisty ale i kierowcom samochodów!Na wysokości Sztumskiego Pola co niektóre/!/wyrwy połatano,ale posypany gres wala się po całej jezdni :megafon: Nie trzeba wielkiej wyobrazni aby zobaczyć siebie lub kogoś wpadającego w poślizg na takim podłożu.Podkreślam to szczególnie dla kierowców jednośladów :shock: Do tego wszystkie te drobne kamyki wylatują spod przejeżdżających kół uderzając innych użytkowników drogi i pieszych.Pozostały odcinek jezdni jest tak dziurawy że jadąc 40km/godz.kilkakrotnie wpadłem w wyrwy będące na moim pasie jezdni :evil: Podsumowując:na pewno nie będę jechał do Białej Góry aby pokazać znajomym z innych rejonów Polski tę atrakcję turystyczną.Nawet na motocyklach enduro jest ryzyko :czytaj: Nikogo nie bede narażał :evil: Pozdrowienia :evil: dla samorządowców odpowiedzialnych za te atrakcje :wpale:Lepiej jechać i reklamować panoramę Malborka lub Gniewu turystom :evil:
_________________
życie to jazda!!!
 
 
Sławej 
Forumowicz

Pomógł: 3 razy
Skąd: Sztum

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 28 Czerwiec 2011, 13:11   

Żeromskiego będzie niedługo remontowana w ramach Schetynówek
 
AdamStm 
Forumowicz

Skąd: Sztum

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 28 Czerwiec 2011, 17:52   

Tak będzie ale tylko 300 metrów :) śmiech na sali :) brawo starosta :)
 
markiz70 
Forumowicz


Wiek: 56
Skąd: Czernin

Wysłany: 28 Czerwiec 2011, 21:13   

Tak pomyślałem jak ludzie tam mieszkający muszą tak kilka razy dziennie jechac ta drogą.Zawieszenie non stop do roboty :shock: Warsztaty zacierają ręce :roll: Hmmm,ja jadąc motocyklem mam duże koła-ale jak ktoś skuterkiem wpadnie w taką wyrwę....kaplica :megafon:
_________________
życie to jazda!!!
 
 
jastrząb 
Forumowicz


Skąd: Sztum

Wysłany: 2 Lipiec 2011, 19:39   

AdamStm napisał/a:
Tak będzie ale tylko 300 metrów :) śmiech na sali :) brawo starosta :)


Starosta akurat wywiązał się ze swoich obowiązków.Ten zły odcinek drogi od ZAZu do "komora" około 300m jest odcinkiem drogi powiatowej i on właśnie będzie zrobiony,więc możesz mieć pretensje do Zarządu Dróg Wojewódzkich bo odcinek od "komora" w kierunku Białej Góry należy właśnie do nich.Ale wierze w to,że inwestycja w Białej Górze spowoduje iż droga wojewódzka nr 603 zostanie wyremontowana.Bądźmy dobrej myśli :)
 
Harry 
Forumowicz

Skąd: Czernin

Wysłany: 24 Sierpień 2011, 22:11   

Wybrałem się ze znajomymi z Anglii do Białej Góry.
Zeszliśmy nad Wisłę, obejrzeliśmy śluzy, rezerwat stepowy z pięknymi widokami na dolinę Wisły. Po spacerze moi koledzy mówią no to teraz idziemy na kawę i jakieś ciastko.
Byli bardzo zdziwieni, że w tej miejscowości nie ma gdzie kawiarni czy restauracji.
Mam nadzieję, że budowana stanica rozrusza Białą Górę.
 
Ryszard Antoniuk 
Forumowicz


Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Skąd: Gościszewo

Ostrzeżeń:
 3/4/6
Wysłany: 24 Sierpień 2011, 22:20   

No niestety Biała Góra to nie Anglia :-D . I jeszcze daleko nam do tego. Ale sądzę,że w Anglii w rezerwatach przyrody też nie ma restauracji na każdym kroku ;-) Czy aby czasami nie przesadzamy czasem z tą roszczeniowością? ;-)

Może z czasem ktoś coś takiego otworzy. A na razie to sam logicznie pomyśl, czy byś utrzymał w Białej Górze taką restaurację?
_________________
Ryszard Antoniuk. Niech żyją kierowcy, niech żyją motocykliści !!
 
 
markiz70 
Forumowicz


Wiek: 56
Skąd: Czernin

Wysłany: 24 Sierpień 2011, 22:49   

Gdyby była dobra droga to myślałem poprowadzić paradę motocykli na Dni Ziemi Sztumskiej na śluzę.Jako atrakcję.A tak.....moze kiedyś
_________________
życie to jazda!!!
 
 
Ryszard Antoniuk 
Forumowicz


Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Skąd: Gościszewo

Ostrzeżeń:
 3/4/6
Wysłany: 24 Sierpień 2011, 22:55   

markiz70 napisał/a:
Gdyby była dobra droga to myślałem poprowadzić paradę motocykli na Dni Ziemi Sztumskiej na śluzę.Jako atrakcję.A tak.....moze kiedyś


Bardzo dobry pomysł :-) Ale masz rację droga nie jest najlepsza . :-/
_________________
Ryszard Antoniuk. Niech żyją kierowcy, niech żyją motocykliści !!
 
 
Harry 
Forumowicz

Skąd: Czernin

Wysłany: 26 Sierpień 2011, 17:19   

Od kilku ładnych lat organizuję spływy kajakowe. Czekam z niecierpliwością na otwarcie stanicy wodnej w Białej Górze, gdzie będzie można się zatrzymać na nocleg.
Moje spływy są weekendowe z jednym noclegiem, więc pierwszy dzień planuję na dolnej Liwie od Kwidzyna, lub Wiśle od Korzeniewa z noclegiem w Białej Górze i drugi dzień w kajaku na Nogacie do Malborka. Może być fajnie.
Mój najliczniejszy spływ to 47 osób i każdy następny jest większy.
Nocując w miejscowościach gdzie jest baza noclegowa i gastronomiczna 47 osób przez wieczór i poranek potrafi zostawić kilka złoty.

[ Dodano: 26 Sierpień 2011, 17:28 ]
Czy aktualnie knajpa w Białej Górze miała by rację bytu? Myślę, że jedynie w sezonie.
Jednakże miejscowa ludność nie potrafi docenić walorów jakie ma pod ręką. Z jednej strony las, z drugiej strony woda, zabytkowa śluza, zaginiony Zantyr, rezerwat przyrody, piękne widoki. To aż nadto aby zrobić tam dobry interes.
Kiedyś zaparkowałem samochód za śluzą, jest tam mały plac. Od razu podszedł do mnie Pan śluzowy i powiedział, że nie można tu parkować, że obowiązuje tu zakaz ruchu i takie tam...
Zakaz parkowania? Panie śluzowy Pan powinien stać na drodze z tablicą parking i naganiać ludzi na niego. Za każdy samochód inkasować 5 zł, Pana żona powinna sprzedawać smaczną kawę i ciepłą, pachnącą szarlotkę.
Tak mu odpowiedziałem. No i cóż... musiałby mieć zezwolenie od RZGW.
Koniec tematu. Polska rzeczywistość.
 
kenzo11 

Wiek: 44
Skąd: Trójmiasto

Wysłany: 25 Maj 2014, 19:32   

A ja wam polecam film o Białej Górze. Dobrze się ogląda.
https://www.youtube.com/watch?v=bwQZv0dfkJg
 
Leszek Tabor 
Forumowicz

Pomógł: 5 razy
Wiek: 67
Skąd: Sztum

Wysłany: 27 Maj 2014, 18:40   

Dzieki wielkie Maciejowi Naskrętowi za takie impresje o Ziemi Sztumskiej. Fajnie, że mieszkaniec Gdańska tak postrzega naszą małą Ojczyznę.
 
obserwator 
Forumowicz

Pomógł: 2 razy
Wiek: 75
Skąd: powiat

Wysłany: 28 Maj 2014, 13:35   

Ładnie nazwane ,, mała Ojczyzna "
 
diukens 

Wiek: 37
Skąd: Sztum

Wysłany: 20 Sierpień 2014, 13:18   

skacząc po kanałach mignął mi teledysk na TV Silesia, a w nim nasza śluza :D walory muzyczne zostawiam każdemu do indywidualnej oceny, ale miło zobaczyć Białą Górę :D
https://www.youtube.com/watch?v=dQqvcFMg-TI
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Zabrania się wykorzystywania treści umieszczonych na łamach portalu, forum i galerii bez zgody autora pod rygorem odpowiedzialności cywilnej i karnej.
Wypowiedź na portalu, forum i galerii jest tożsama z akceptacją regulaminu, nie odpowiadamy za treści wypowiedzi użytkowników.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 16