Aby móc w pełni korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować, można to zrobić za darmo TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Forum Sztumu www.sztum.info.pl
Forum niezależnego serwisu internetowego miasta Sztum i Powiatu Sztumskiego

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowomoda z rachunkami w PWIK?
Autor Wiadomość
Ryszard Antoniuk 
Forumowicz


Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Skąd: Gościszewo

Ostrzeżeń:
 3/4/6
Wysłany: 11 Kwiecień 2013, 12:19   Nowomoda z rachunkami w PWIK?

Ten wątek chciałem poświęcić rachunkom za wodę wystawianą przez sztumski PWIK. Otóż od pewnego czasu nikt nie odczytuje liczników wody, czy inkasenci odczytujący zużycie wody zostali zwolnieni z pracy? Zamiast tego otrzymuję rachunki prognozowane zużycia wody. Oczywiście nijak się mają one do faktycznego zużycia wody. W poprzednim rachunku prognozowane zużycie wody było o 3 metry wyższe niż faktycznie, pal licho machnąłem na to ręką i zapłaciłem. Ale dziś otrzymałem fakturę i zużycie jest już zawyżone o 10 metrów :!: :!: . To już mnie wkurzyło. :evil: Na jakiej zasadzie jest to obliczane? To juz jest naprawdę przesada. Nie po to oszczędnie obchodzę się z wodą, myślę,że inni tez by przepłacać , bo ktoś tak prognozuje. Jutro chcę się udać do PWIku i wyjaśnić sprawę, bo nie mogę się zgodzić na tak prognozowane rachunki. Czy spotkaliście się u siebie w domach z tym problemem? Jeśli nie to zwróćcie uwagę na rachunki wystawiane przez PWIK.
_________________
Ryszard Antoniuk. Niech żyją kierowcy, niech żyją motocykliści !!
 
 
marian99 
Forumowicz

Skąd: Malbork

Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 11 Kwiecień 2013, 12:25   

Ryszard zapytaj się kolegi, przecież jest w radzie nadzorczej PWIK Sztum :-D
 
Ryszard Antoniuk 
Forumowicz


Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Skąd: Gościszewo

Ostrzeżeń:
 3/4/6
Wysłany: 11 Kwiecień 2013, 12:31   

By było jasne nie migam sie od płacenia rachunków ale jeśli uczciwie oszczędzam to chce tez uczciwości z drugiej strony. To chyba nie tak dużo? Płacę za to co zużyje a nie za wirtualne zużycie.
_________________
Ryszard Antoniuk. Niech żyją kierowcy, niech żyją motocykliści !!
 
 
marc 
Forumowicz

Skąd: Sztum

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 11 Kwiecień 2013, 16:47   

Ciekawa sprawa. Napisz co powiedzieli w PWiKU. A oszczędzanie na marne nie pójdzie, ostatecznie przecież musi być wyrównanie. Sama taka technika szacowania może nie jest zła - niższe koszty odczytać licznik raz na rok, a nie raz na kwartał, ale jak ma ona zapewniać szybszy przypływ środków na konto PWiKU, czyli de facto kredyt nieoprocentowany udzielony przez klientów to coś jest nie halo.
 
PR 

Skąd: Sztum

Wysłany: 11 Kwiecień 2013, 17:03   

W Sztumie chodzi inkasent :) Jak kogoś nie ma w domu to dzwoni się i podaje stan licznika.
 
Ryszard Antoniuk 
Forumowicz


Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Skąd: Gościszewo

Ostrzeżeń:
 3/4/6
Wysłany: 11 Kwiecień 2013, 22:10   

U mnie w domu non stop ktoś jest, bo mieszkają w domu też rodzice. Więc opcja,że inkasent nie zastał nikogo odpada. Obawiam się,że jak nie zareaguję to następny rachunek będzie zawyżony np o 15 metrów, wszak apetyt rośnie w miarę jedzenia :-/ . Mam w nosie wyrównanie, płacę tyle ile zużywam i koniec.
_________________
Ryszard Antoniuk. Niech żyją kierowcy, niech żyją motocykliści !!
 
 
marc 
Forumowicz

Skąd: Sztum

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 12 Kwiecień 2013, 00:03   

No to płać za tyle ile zużyłeś. Zobaczymy czy będziesz "taki kozak" jak ci odetną :D
A znasz warunki swojej umówmy na dostawę wody?
 
Ryszard Antoniuk 
Forumowicz


Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Skąd: Gościszewo

Ostrzeżeń:
 3/4/6
Wysłany: 12 Kwiecień 2013, 07:47   

marc napisał/a:
No to płać za tyle ile zużyłeś. Zobaczymy czy będziesz "taki kozak" jak ci odetną :D
A znasz warunki swojej umówmy na dostawę wody?


Co mają mi odciąć i za dlaczego? Od tego jest licznik by go odczytywać i płacić za faktyczny stan zużycia wody a nie stany brane z sufitu. Tak znam umowę i nic tam nie ma o obecnych praktykach. Mam nadzieję ,ze to stan przejściowy , bo na dłuższą metę nie uśmiecha mi się z każdym rachunkiem jezdzić do PWIK i korygować kwoty do zapłacenia. I nie o kozaczenie tu chodzi tylko o jasne zasady, jeśli inkasentów już nie ma to wypadałoby o tym zawiadomić i dać do wyboru albo przyjmujesz rachunki prognozowane albo do tej a tej daty zgłaszasz zużycie wody i ci obliczają należność. Chyba proste i uczciwe?
_________________
Ryszard Antoniuk. Niech żyją kierowcy, niech żyją motocykliści !!
 
 
marc 
Forumowicz

Skąd: Sztum

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 12 Kwiecień 2013, 15:02   

No to jak znasz umowę, to jak reguluje ona kwestię rozliczania z dostawcą i odczytów z liczników?
Nie wiem co tu tak bardzo oburza te szacowanie, rozliczanie z oszacowania jest praktykowane od dawna, na przykład przy CO i ma sens, bo jest ekonomicznie uzasadnione. Choć może niektórzy woleliby się dorzucać do etatu inkasenta i witać go co miesiąc przy liczniku (najlepiej jeszcze w środę o 10 rano, obecność obowiązkowa).
Ewentualnym problemem jaki tu zauważam jest dokładność tych oszacowań, żeby było to faktycznie uzasadnione rozwiązanie, a nie kredyt na rzecz dostawcy.
Twoja propozycja jest o tyle nieuczciwa, że zaraz znaleźli by się cwaniacy podający minimalne zużycie, urządzając sobie kredyt działający tym razem w drugą stronę.
 
Ryszard Antoniuk 
Forumowicz


Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Skąd: Gościszewo

Ostrzeżeń:
 3/4/6
Wysłany: 13 Kwiecień 2013, 22:08   

No i sprawa się wyjaśniła. Wykonałem telefon do PWIK . Przedstawiłem sie z nazwiska, uprzejmy podkreślam uprzejmy Pan od razu wiedział z kim rozmawia ;-) , czyżby czytali nasze forum :-) ? Bardzo uprzejmie wyjaśnił mi,że inkasent wystąpił o wolne ( to już drugi takie rachunek prognozowany) i nie ma komu odczytywać liczników. Swoją drogą czy nie za dużo tego wolnego , bo kolejne rachunki były prognozowane :-/ , ale mniejsza o to. Pan nie potrafił odpowiedzieć jaką zasadę stosują przy owym prognozowanie,że raz jest więcej o 3 metry a drugim aż o 10 metrów, czyli robi to się raczej na chybił trafił. Pan od razu oświadczył,że nie muszę się fatygować do Sztumu ,że firma prześle na wtorek drugą fakturę z właściwym zużyciem wody wg stanu który podałem. Podkreślam cała rozmowa odbyła się w bardzo uprzejmym ze strony Pana i moim tonie. Z czego byłem bardzo zadowolony. :-)
_________________
Ryszard Antoniuk. Niech żyją kierowcy, niech żyją motocykliści !!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Zabrania się wykorzystywania treści umieszczonych na łamach portalu, forum i galerii bez zgody autora pod rygorem odpowiedzialności cywilnej i karnej.
Wypowiedź na portalu, forum i galerii jest tożsama z akceptacją regulaminu, nie odpowiadamy za treści wypowiedzi użytkowników.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 15