Aby móc w pełni korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować, można to zrobić za darmo TUTAJ Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Forum Sztumu www.sztum.info.pl Forum niezależnego serwisu internetowego miasta Sztum i Powiatu Sztumskiego
Wysłany: 22 Listopad 2012, 12:39 Spotkania emerytami z naszej Gminy
Miasto i Gmina Sztum zaprasza osoby starsze na wieczory przy kawie połączone ze wspólnymi wspominkami poświęconymi historii naszej Gminy.
Spotkania sa organizowane w formie warsztatów, mieszkańcy przynoszą stare fotografie, albumy, gazety, dokumenty dotyczące naszej gminy. Opowiadają ciekawe historie i anegdoty dotyczące historii naszej Gminy. spotkania odbywają się przy kawie i cieście w świetlicach wiejskich. Materiały są utrwalane w postaci elektronicznej. Zebrane opowieści , anegdoty . materiały będą podstawa do wydania albumu Gmina Sztum w historii mówionej. Warsztaty prowadzi pan Andrzej Lubiński. Środki na projekt pozyskano z Unii Europejskiej.
Uważam,że to świetna inicjatywa naszych włodarzy, by wyjść z taką ofertą do emerytów. Widać,że w naszej Gminie starsze osoby nie są grupą wykluczoną z życia społecznego. To duży ukłon w stronę starszych osób mieszkających na wsi a nie mogących często dojechać do miasta. Do osób powyżej 70 roku życia wysłano imienne zaproszenia. Starsi ludzie czują się docenieni, mogą podzielić sie historią , doświadczeniem życiowym, opowiedzieć wiele ciekawych historii. Oby więcej takich inicjatyw na terenach wiejskich ze strony naszego samorządu.
Ja dziś będę uczestniczył ze swoimi gościszewskimi emerytami w takim spotkaniu u nas.
_________________ Ryszard Antoniuk. Niech żyją kierowcy, niech żyją motocykliści !!
A dzięki. I nie o zabawę tu chodzi tylko o zwykły ludzki kontakt ze starszym pokoleniem, które ma nam młodym dużo do przekazania. I warto tego słuchać i korzystać z ich doświadczenia życiowego.
U nas była spora grupa emerytów , spotkanie trwało od 17 stej do 20 stej. było miło, przyjemnie i ciekawie. Mieszkańcy przynieśli dużo starych zdjęć, gazet, ciekawie opowiadali. A więc warto było.
Podziękowania dla wlodarzy za tak cenną inicjatywę.
_________________ Ryszard Antoniuk. Niech żyją kierowcy, niech żyją motocykliści !!
Kampania ruszyła tak ??? Wybory tusz tusz , trzeba znowu w jakiś sposób zadbać o starszych szanowanych ludzi . Tylko warsztaty klękną po wyborach tak ?
Dbajcie o starszych obywateli całe cztery lata , klub seniora czy coś w tym kierunku i fundusze na to a nie teraz , przed BUMEM.
Rysiu przecież tu nie trzeba być jasnowidzem.
Szanuje starszych i to na co dzień Inicjatywa dobra tylko dla czego nagłówek MIASTO I GMINA
I włodarze podkreśleni , Od razu napisz po nazwisku pan taki i taki.
info o tych spotkaniach jest z 2012 roku... pytanie ile bylo spotkan i czy nadal sie odbywaja?
gdzie i kiedy, jakis harmonogram bo tej informacji zabraklo a jakby nie bylo jest istotna tym bardziej, ze UE za to placi, gdzie mozna obejrzec te "Materiały są utrwalane w postaci elektronicznej."?
Owocem tych spotkań jest wydana publikacja o Sztumie , tzw album historii mówionej o naszym mieście i okolicy. Nie tak dawno odbyło się spotkanie właśnie z emerytami, ludzmi starszymi w centrum kulturalnym w SCK dotyczące właśnie tej publikacji. . Spotkania odbywały się w sołectwach, tez uczestniczyłem w takim w Gościszewie . Seniorzy przekazali wiele cennych informacji o historii naszego regionu, wiem,że kontakty z nimi trwają nadal. Uzyskane informacje są wykorzystywane w publikacjach historycznych dotyczących naszego regionu.
Żadna to kampania wyborcza .
_________________ Ryszard Antoniuk. Niech żyją kierowcy, niech żyją motocykliści !!
Popieram pytanie adpap ile ich było , myślę ze ktoś musi coś mieć z tego , choćby wylansowanie się w odpowiednim czasie , i dodatkowo ktoś zarobić parę zł . A czemu akurat A.L ???
W chorych głowach chore domysły, tak można to podsumować. Wszystko jest do sprawdzenia w odpowiednim referacie UM. Osoby łaknące wiedzy i zainteresowane mogą tam uzyskać info.
Na podstawie tych spotkań ukazał sie album ,, Gmina Sztum - historie mówione'' . W najnowszym Informatorze Miasta i Gminy Sztum nr listopadowy jest na ten temat obszerny artykuł, gdzie odsyłam ciekawych wiedzy.
_________________ Ryszard Antoniuk. Niech żyją kierowcy, niech żyją motocykliści !!
Nie będę złośliwy ale kto tu ma chorą głowę , fanatyzm to ponoć chora głowa a ze ty juz prawie jesteś zaawansowany fanatyk miłościwie panujących , więc ? .
Dalej sam sobie dopowiedz albo niech inni forumowicze ci dopowiedzą . adpap np. bo i jego do chorych zaliczasz chyba .
W tym temacie odsyłam szanownych kolegów do najnowszego biuletynu UM Sztum, tak jest artykuł na ten temat. Więc proszę poczytać na temat tych spotkań , są nawet fotki. Chore jest widzieć wszędzie i we wszystkim lansowanie się. No ale na to nie ma już rady. Nic nie robisz zle, robisz to też cię obsmarują . Szkoda tylko,że osiągnięć i pracy tych ,, obsmarowywaczy ''nigdzie nie uświadczysz.
_________________ Ryszard Antoniuk. Niech żyją kierowcy, niech żyją motocykliści !!
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Zabrania się wykorzystywania treści umieszczonych na łamach portalu, forum i galerii bez zgody autora pod rygorem odpowiedzialności cywilnej i karnej.
Wypowiedź na portalu, forum i galerii jest tożsama z akceptacją regulaminu, nie odpowiadamy za treści wypowiedzi użytkowników.