Aby móc w pełni korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować, można to zrobić za darmo TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Forum Sztumu www.sztum.info.pl
Forum niezależnego serwisu internetowego miasta Sztum i Powiatu Sztumskiego

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat :: Następny temat
Rozebrano wiadukt kolejowy w Parowach
Autor Wiadomość
bogus 
Forumowicz

Pomógł: 6 razy
Skąd: Sztum

Wysłany: 8 Wrzesień 2011, 20:30   Rozebrano wiadukt kolejowy w Parowach

Będąc wczoraj w lesie na Ryjewo, ściślej w okolicy miejscowości Parowy, natknąłem się na brak mostu-wiaduktu. Leży tylko ogromna sterta cegieł, z których był zrobiony. Miałem przy sobie telefon komórkowy i zrobiłem te zdjęcia. Ciekawe czy powstanie nowy wiadukt, czy nie będzie tędy przejazdu.
Na pierwszym zdjęciu widać usypaną pryzmę ziemi, aby ktoś się nie zagalopował i nie spadł w dół. Podobnie jest po drugiej stronie torów. Po lewej stronie leży sterta ziemi z cegłami. Widać ją na drugim zdjęciu.
 
Ryszard Antoniuk 
Forumowicz


Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Skąd: Gościszewo

Ostrzeżeń:
 3/4/6
Wysłany: 8 Wrzesień 2011, 22:32   

Może stan techniczny budowli był bardzo słaby i zdecydowano się go rezebrać?
_________________
Ryszard Antoniuk. Niech żyją kierowcy, niech żyją motocykliści !!
 
 
Jędrek_Realista 
Forumowicz

Wiek: 55
Skąd: Gościszewo

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 9 Wrzesień 2011, 03:18   

Szkoda, że go rozebrali bo był ładny ale faktycznie jego stan techniczny był fatalny.
 
pbialk 
Forumowicz
tester uczciw/prawd


Pomógł: 6 razy
Wiek: 49
Skąd: Sztum

Wysłany: 9 Wrzesień 2011, 09:32   

Jeśli chodzi o wiadukt z tego wątku:
http://ruciane-nida.org/k...8253fb27562a040
to tam jest to dość brutalnie wyjaśnione :)
 
Jędrek_Realista 
Forumowicz

Wiek: 55
Skąd: Gościszewo

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 9 Wrzesień 2011, 13:42   

Ta droga była uczęszczana tylko wywozu drewna więc nikt nie był zainteresowany remontem.
 
Ryszard Antoniuk 
Forumowicz


Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Skąd: Gościszewo

Ostrzeżeń:
 3/4/6
Wysłany: 10 Wrzesień 2011, 08:50   

Skoro do wywozu drewna to nadleśnictwo powinno byc zainteresowane :shock: . Ale oni tylko trzepią kasę za drewno a dalsze sprawy jak widać ich nie obchodzą :-/ nie wierzę by wspólnymi siłami nie można było wyremontować tego mostku :wpale: . Ale co kogo to obchodzi :-/ . I tak kolejny zabytek nam znika. :cry:
W Niemczech np takie urokliwe miejsca są otaczane szczególną troską , bo to dziedzictwo kulturowe. Wiele takich mostków już nie jest czynnych ale są i pełnią rolę zabytków. A u nas, ech jak widać :-/
_________________
Ryszard Antoniuk. Niech żyją kierowcy, niech żyją motocykliści !!
 
 
pbialk 
Forumowicz
tester uczciw/prawd


Pomógł: 6 razy
Wiek: 49
Skąd: Sztum

Wysłany: 10 Wrzesień 2011, 09:12   

Ryszard Antoniuk napisał/a:
Skoro do wywozu drewna to nadleśnictwo powinno byc zainteresowane :shock: . Ale oni tylko trzepią kasę za drewno a dalsze sprawy jak widać ich nie obchodzą :-/ nie wierzę by wspólnymi siłami nie można było wyremontować tego mostku :wpale: . Ale co kogo to obchodzi :-/ . I tak kolejny zabytek nam znika. :cry:
W Niemczech np takie urokliwe miejsca są otaczane szczególną troską , bo to dziedzictwo kulturowe. Wiele takich mostków już nie jest czynnych ale są i pełnią rolę zabytków. A u nas, ech jak widać :-/


No tak. Upewniłeś się, że to nie Gmina Sztum ani Powiat Sztumski były zarządcą tego wiaduktu, to dawaj psioczyć i narzekać. Idę o zakład, że gdyby wiadukt był na terenie gminy Sztum , i biegła po nim droga gminna, a nie wzmiankowany "dukt leśny", śpiewałbyś zupełnie inaczej, i z zapałem broniłbyś decyzji lokalnego włodarza o rozbiórce, który przecież robi to z troski o bezpieczeństwo mieszkańców. Przypomnijmy zresztą choćby sprawę tej nieszczęsnej bramy przy cmentarzu...

I ekspert od wszystkiego się znalazł. Podejrzewam, że leśnicy musieliby naprawdę spore połacie lasu wyciąć, by utrzepać tyle kasy, by wybudować ten most od nowa. A jeśli wiadukt nie miał znaczenia komunikacyjnego, to już nie oni są od tego, by się nim zaopiekować. Raczej spoczywa to na lokalnej społeczności i samorządzie. Gdzie byłeś, jak wiadukt jeszcze stał, i wszyscy widzieli że się sypie? Aha, zaraz powiesz, że to nie Twoja gmina...
 
Ryszard Antoniuk 
Forumowicz


Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Skąd: Gościszewo

Ostrzeżeń:
 3/4/6
Wysłany: 11 Wrzesień 2011, 10:51   

Przeciez nikt nie rozebrał bramy na cmenatarzu :evil: , ba więcej zabezpieczono elementy i odbudowano od nowa z nowych materiałów. Więc jaki sens ma porównanie odbudowanej bramy z rozebranym mostem? :shock: Ktoś jednak przez wiele lat dopuścił do tak fatalnego stanu ten obiekt. :wpale: Postępowanie , raczej egoistyczne nadleśnictwa jest ogólnie znane, przytoczę tylko przykład parkingu przed Sztumem, gdy były kłopoty ze śmieciami to zamiast rozwiązać ten teren leśnicy parking zamknęli . Prosto , szybko i przyjemnie i było po temacie :-/ . Podobnie jest z tym mostem :-/ . Ale nie sprzeczajmy się, rozebrali i po problemie, szkoda jedynie,że kolejny zabytek, który nasi poprzednicy z mozołem budowali znika. Nie krytykuje tu nikogo presonalnie, nie o to chodzi.
_________________
Ryszard Antoniuk. Niech żyją kierowcy, niech żyją motocykliści !!
 
 
renekk 

Skąd: Gdańsk

Wysłany: 6 Styczeń 2013, 21:47   

Na wieczną rzeczy pamiątkę:
 
bogus 
Forumowicz

Pomógł: 6 razy
Skąd: Sztum

Wysłany: 7 Styczeń 2013, 22:57   

Skąd mamy wiedzieć, czy to ten sam wiadukt? :-?
 
renekk 

Skąd: Gdańsk

Wysłany: 8 Styczeń 2013, 00:25   

Stąd, że jest podpisany :-?
 
jami 

Skąd: stąd

Wysłany: 4 Grudzień 2013, 12:51   

rozbiórka tego wiaduktu kosztowała dużo więcej niż kosztowałaby jego naprawa, stałby jeszcze ze 100 lat i mógł być elementem jakiejś ścieżki rowerowej bądź szlaku turystycznego. Wiem, bo mam rodzinne koneksje w Nadleśnictwie Kwidzyn - to na pewno była pomyłka ta rozbiórka!

dla ludzi którzy mieszkają na Parowach i na tak zwanej Byczej górze było to korzystne miejsce na dotarcie na obie te strony...

ktoś na tym nieźle zarobił
 
Ryszard Antoniuk 
Forumowicz


Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Skąd: Gościszewo

Ostrzeżeń:
 3/4/6
Wysłany: 4 Grudzień 2013, 14:13   

To smutne co piszesz. Niestety od 1989 roku w naszym kraju panuje tendencja do niszczenia, burzenia, rozwalania i tak trwa to do dziś. :-/ Niemcy zapewne wyremontowali by ten most i służyłby 100 lat jeszcze. U nas został zburzony ale drugiego nikt już nie postawił i pewnie nie postawi. Zniszczyć to łatwo , zbudować o wiele trudniej. :-/
_________________
Ryszard Antoniuk. Niech żyją kierowcy, niech żyją motocykliści !!
 
 
kenzo11 

Wiek: 44
Skąd: Trójmiasto

Wysłany: 25 Maj 2014, 19:27   

A tu jest film o tym wiadukcie ;) W takim razie istnieje ;D
https://www.youtube.com/watch?v=lBr6IvXMwzQ
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Zabrania się wykorzystywania treści umieszczonych na łamach portalu, forum i galerii bez zgody autora pod rygorem odpowiedzialności cywilnej i karnej.
Wypowiedź na portalu, forum i galerii jest tożsama z akceptacją regulaminu, nie odpowiadamy za treści wypowiedzi użytkowników.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 14