Aby móc w pełni korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować, można to zrobić za darmo TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Forum Sztumu www.sztum.info.pl
Forum niezależnego serwisu internetowego miasta Sztum i Powiatu Sztumskiego

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy potrzebujemy w gminie Sztum więcej elktrowni wiatrowych
Autor Wiadomość
SANCZOPANSA 
Forumowicz

Pomógł: 11 razy
Skąd: SZTUM

Wysłany: 12 Październik 2013, 22:18   Czy potrzebujemy w gminie Sztum więcej elktrowni wiatrowych

Zaczynam temat , w związku z ogłoszeniem przez gminę udziału społeczeństwa w postepowaniu dotyczącym wydania decyzji środowiskowych w sprawie budowy elektrowni wiatrowych w Koniecwałdzie, Kępinie, i Koślince razem 5 elektrowni o łącznej mocy 9,5 MW. Dla porównania cała gmina zużywa ok 6MW, W Koniecwałdzie działa 18MW ,a w Postolinie ma powstać 20 wiatraków o łącznej mocy 40MW . Normy unijne nakazują nam wytwarzać 20% energii ze źródeł odnawialnych do 2020r. tymczasem w naszej gminie po wybudowaniu farmy wiatrowej Postolin osiągniemy prawie 1000% jak akurat dobrze powieje. Ze względu na normy hałasu jeden wiatrak wyklucza z możliwości jakiejkolwiek zabudowy obszar o pow. 70 ha. Czy stać nas na takie marnowanie przestrzeni? Zapraszam do dyskusji.
 
markiz70 
Forumowicz


Wiek: 56
Skąd: Czernin

Wysłany: 13 Październik 2013, 13:43   

"Wiatraki "to tylko biznes dla ich właścicieli.Cena energii uzyskana z elektrowni wiatrowej jest większa niż dostarczana tradycyjnie.Czy ktoś z nas ma obniżone rachunki za prąd w związku że mamy elektrownie wiatrowe w naszej okolicy?Nie.A że firmy stawiające wiatraki są własnością przeważnie zagranicznych inwestorów-zyski uciekają za granicę.Już nie piszę ile traci krajobraz z wiatrakami w tle-wycieczki na pewno nie będą przyjeżdżać aby oglądać te olbrzymy i zostawiać pieniądze np.w naszych sklepach.Mamy piękną okolicę i sporo lasów-tak więc myślę że postawienie wiatraków podniesie walory krajobrazu.Zyski pewnie zyskają właściciele pól na których staną wiatraki,ale czy ludzie mieszkający w okolicy będą szczęśliwi ze skutków ubocznych wydawanych przez wiatraki?
_________________
życie to jazda!!!
 
 
SANCZOPANSA 
Forumowicz

Pomógł: 11 razy
Skąd: SZTUM

Wysłany: 13 Październik 2013, 21:15   

Do tego kosztami budowy tych prywatnych instalacji obciążane jest społeczeństwo, przykładem może być farma wiatrowa Postolin , gdzie przez trzy lata od pozwolenia na budowę nie działo się nic a w marcu br. inwestor otrzymał 40 000 000 złotych z ministerstwa gospodarki i cos zaczęło się dziać. niedawno widziałem jak wymieniane są przewody na linii 110kV ,która ma odprowadzać ten prąd do GPZ w Sztumie. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić górującej od setek lat nad okolicą bryły jednego z najstarszych kościołów w gminie obsadzonego dwudziestoma "wentylatorami". Kto wydał zgodę na taki gwałt na krajobrazie???
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Zabrania się wykorzystywania treści umieszczonych na łamach portalu, forum i galerii bez zgody autora pod rygorem odpowiedzialności cywilnej i karnej.
Wypowiedź na portalu, forum i galerii jest tożsama z akceptacją regulaminu, nie odpowiadamy za treści wypowiedzi użytkowników.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0.02 sekundy. Zapytań do SQL: 15